המקצוענות שלנו
הביטחון שלכם

עסקים וזכיינות

ליווי בעלי עסקים וייצוג זכיינים ברכישת זיכיון מול הרשתות המזכות
זכיינות היא שיטה ניהולית לתפעול של הרשת שבה החברה המזרה מעניקה זכות לתקופה מסוימת לזכיין לשימוש בסימני המסחר של החברה, וזאת בתמורה לתשלום תמלוגים אשר בדרך כלל מתבטאים באחוזים מסוימים ממחזור המכירות של הזכיין.
בשיטת הזכיינות הזכיין כפוף לרשת ולנהליה, כמו כן הזכיין צריך לרכוש את מוצרי העסק שלו מהרשת המזכה או מספק אשר הרשת אישרה. יש עוד המון הגבלות נוספות על זכיינים אשר בוחרים לעבוד תחת זיכיון שרכשו כגון ביקורות תקופתיות, גישה של הרשת המזכה למצלמות החנות, לקופות ועוד מגבלות רבות.
יחד עם זאת לשיטת הזכיינות יתרונות מוכחים שבאים לידי ביטוי בכך שגם אדם ללא נסיון בתחום מסוים, יכול להיות בעל עסק תחת הרשת המזכה והוא יקבל את מלוא ההדרכה והנהלים שבהם צריך להתנהל העסק. כמו כן הזכיין נהנה מהמוניטין, השם, והמוצר של הרשת אשר כנראה שכבר הוכיח את עצמו אם אותו יזם מוצא עצמו רוכש את הזיכיון של אותה רשת.
בענף הזכיינות בישראל בכלל ובענף הזכיינות בתחום המזון בפרט יש להיזהר מאד בטרם נכנסים לעסקה מהסוג הזה ויש לבדוק היטב לפני שרוכשים זיכיון את הפוטנציאל הכלכלי של הזיכיון אותו עומדים להפעיל.
במהלך עבודתנו בענף הזכיינות נתקלים אנו לא פעם בזכיינים מאוכזבים שרכשו זיכיונות של רשתות שהוקמו במטרה למכור זיכיונות ותו לא, רשתות שלא נותנות שום שירות לזכיין ושום ליווי ובטח ובטח שלא היה אכפת לרשת מכדאיותה הכלכלית של העסקה לזכיין אלא רק לטובת הרשת.
לכן לפני רכישת זיכיון יש לבדוק היטב את הרשת והמוניטין שלה ויש לקבל ליווי מעורך דין לזכיינות שילווה אתכם במהלך העסקה, יעמוד על האינטרסים שלכם ויבדוק שאתם אכן מוגנים בצורה מלאה.
משרדנו מתמחה ברכישת זיכיונות וישמח לעמוד לשירותכם