טיפים לפני השכרת דירה

טיפים לפני השכרת דירה

אז מה זה חוזה שכירות בכלל? 
זהו מסמך משפטי לכל דבר, שמסדיר את היחסים הקשורים לנכס בין בעל הדירה (המשכיר) לבין הגר בנכס (השוכר).
בחוזה השכירות יצוינו סעיפים הקשורים בהסדרי התשלומים, ביטחונות לתשלומים (ערבויות), מי אחראי לתיקון הנזקים בנכס, מועד פינוי וכו'..

מה צריך לבדוק לפני שחותמים על חוזה?

1.הכירו את בעל הדירה: חשוב לשים לב שאנו מקבלים תמורה נאותה בעבור שכר הדירה אותו אנו משלמים, וכמובן שבעל הבית יהיה נחמד וטוב, אחד כזה שמטפל בבעיות הצצות בדירה במהירות וביעילות.

2. חוזה שכירות: באינטרנט קיימים מגוון דוגמאות סטנדרטים לחוזי שכירות, עיינו בהם זה חשוב וחוסך זמן.
במידה וזהו חוזה השכירות הראשון שלכם והוא לטווח ארוך, אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד מנוסה בתחום שינסח לכם חוזה שכירות שיגן עליכם ויותאם בעבורכם.

3. תיעוד הדירה: צלמו את הדירה ותעדו את מצבה לפני שעברתם להתגורר בה והבאתם את הציוד שלכם- זאת במטרה למנוע מצב שבו תידרשו לתקן משהו שכבר היה הרוס מלכתחילה, או שנדרש לצבוע אותה למרות שלא קיבלתם אותה כך.

4. בדקו ליקוים ופגמים: רצוי לבדוק עוד לפני החתימה על חוזה השכירות כי כל המערכות, האביזרים, המתקנים והתשתיות פועלים כסדרן ללא כל ליקוי או פגם: מקלחות ושירותים, ברזים, תקינות החלונות, שהמזגנים פועלים על חום וקור, מוצרי החשמל עובדים כראוי ,צנרת תקינה וכו'..

5. הארכת תקופת השכירות: חשוב לציין בהסכם השכירות שתהיה אופציה בעבורכם להאריך את תקופת השכירות בתקופה נוספת.
בנוסף ,חשוב שיצוין בהסכם שבמידה ותרצו להאריך את תקופת השכירות יחולו עליה אותם התנאים כמו אלה שחלו בתקופת השכירות הראשונה: כולל דמי השכירות

6. ערבויות ובטוחות: משכיר הדירה מן הסתם לא מכיר אתכם ואת ועברכם ודורש לקבל בטוחות: ערבויות, צ'ק בטחון וכו.. על מנת לבדוק ולהבטיח שאכן השוכרים יעמדו בתשלומי שכר הדירה.
כשוכרים חשוב שתגבילו את אותן הבטוחות בסכומים ובמועדים מסוימים ושמרו עותק מהן.
כמו כן ניתן לחייב את בעל הדירה להחזיר לכם את הבטוחות בתום תקופת השכירות.
ציינו בחוזה במפורש באילו מקרים ונסיבות יהיה רשאי בעל הדירה לעשות שימוש בבטוחות שלכם, כדי למנוע מצב שבו לטענתו הפרתם את ההסכם והוא יממש את אותן בטוחות.

7. ביקור בנכס: במקרים בהם בעל הדירה יהיה מעוניין להראות את הדירה לשוכרים חלופיים או לקונים עתידים, מומלץ לעגן בחוזה השכירות כי בעל הדירה יהיה רשאי לבקר בנכס אך ורק בתיאום מראש איתכם ובשעות המקובלות ביום וזאת על מנת למנוע ביקור לא מתוכנן מצידו. 

יש לכם שאלות בנושא? מעוניינים להתייעץ?
זקוקים לעזרה מקצועית בעריכת חוזה השכירות? אנחנו כאן לשירותכם!
פנו אלינו עוד היום: 09-9550777 לשיחה ללא עלות והתחייבות.


  

.

Rate this post
אלון לוי, עו"ד

אלון לוי, עו"ד

ליעוץ חייגו 09-9550777

שתף מאמר זה