אלון לוי משרד עורכי דין

המדריך לרכישת דירה – אלון לוי משרד עורכי דין

המדריך לרכישת דירה – אלון לוי משרד עורכי דין

המדריך לרכישת דירה ראשונה :

בהליך רכישת הדירה תפגשו מס' בעלי מקצוע שונים, עורך דין, שמאי, לעיתים מתווך ולעיתים יועץ משכנתאות. בעל המקצוע הראשון אותו אתם צריכים לפגוש הוא עורך דין שמתמחה במקרקעין והוא ידריך אתכם בכל השלבים אותם אתם צריכים לעבור .

שלב ראשון : אישור עקרוני למשכנתה : 
מהרגע שהחלטנו על דירה מסוימת ובקמרים מסוימים עוד קודם לכן, צריך לעשות את החשבון של כמה ממחיר הנכס אנו מתכוונים לממן באמצעות הלוואה מובטחת במשכנתה ? לדוגמה – במידה והנכס עולה 1,800,000 ₪ וההון העצמי שבידי הוא 800,000 ₪ זאת אומרת שהמשכנתה שאנו זקוקים לה היא 1,000,000 ₪ . 
ברגע שאנו יודעים את סכום המשכנתה שאנו זקוקים לו, יש לפנות לבנקים למשכנתאות על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתה על הסכום המבוקש. 
יש לפנות כבר בשלב הראשוני למספר בנקים ולא לבנק אחד, למה? מכיוון שייתכן מצב שבו בנק מסוים, למשל- מזרחי טפחות יתן לנו ריבת אטרקטיבית יותר על המשכנתה מאשר בנק לאומי או בנקים אחרים, לכן יש לקבל אישור עקרוני ממספר בנקים.

שלב שני – החלטה על בנק למשכנתאות
ברגע שבו הבנו איזה בנק נותן לנו את הריבית האטרקטיבית ביותר, יש להחליט עם איזה בנק יוצאים לדרך וממנו תילקח המשכנתה. 
מומלץ אך לא חובה לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות

שלב שלישי – שמאי מקרקעין של הבנק
לאחר שיש בידינו אישור עקרוני למשכנתה ולאחר שבחרנו בנק למשכנתאות ממנו תילקח המשכנתה, יש לבקש מהבנק למשכנתאות הפניה לשמאי מקרקעין לצורך לקיחת המשכנתה, הבנק יספק את רשימת השמאים שהוא עובד איתם, שימו לב, אין לקחת שמאי באופן עצמאי אלא לקחת שמאי אשר ניתן מהרשימה של הבנק בלבד, מכיוון שייתכן מצב בו הבנק לא יקבל שמאות של שמאי אשר לא מרשימת השמאים של הבנק.

שלב רביעי – קבלת אישור ספציפי סופי מהבנק למשכנתאות למתן המשכנתה
לאחר ששמאי בדק את הנכס, את מצבו הפיסי התכנוני והמשפטי, וראה כי המחיר אשר אתם עומדים לשלם על הנכס תואם את שוויו האמיתי של הנכס, הבנק יתן לכם "אור ירוק" לרכישת הנכס.

שלב חמישי – חתימה על הסכם המכר
לאחר שיש בידינו את האישור הסופי מהבנק למשכנתאות ולאחר שווידאנו שהמחיר אותו אנו עומדים לשלם על הנכס מתאים לשוויו האמיתי, הגיע שלב חתימה על הסכם המכר, ניסוח הסכם המכר נעשה ע"י עורכי הדין של הצדדים שמגיעים לנוסח מוסכם ביניהם, אשר כולל את לוח התשלומים המפורט, את מסירת החזקה ואת כל התנאים המשפטיים והמסחריים אשר צריכים להיכלל בהסכם המכר. כמו כןשבמסגרת היעוץ המשפטי יבדק גובה חיובכם במס רכישה במידה ועברתם את תקרת הפטור הקבועה בחוק.

משרדנו מלווה בהצלחה עשרות רוכשי דירות מאושרים ואנו זמינים תמיד לסייע לכם עסקה החשובה בחייכם
בהצלחה

משרד עורכי דין אלון לוי יושב בדרך מגדיאל 5 הוד השרון ונותן שירותים של עורכי דין מקרקעין לרכישת דירה הטובים ביותר מוזמנים ליצור קשר ליעוץ ראשוני 09-9550777

בקרו בעמוד הפייסבוק https://www.facebook.com/AlonLevilaw/

***המידע המוצג במאמר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת

עורך דין נדלן/ עורך דין נדל"ן/ עורך דין מקרקעין/ עורך דין לרכישת דירה/ רכישת דירה ראשונה/ רכישת דירה/ מכשנתה מהבנק/ עורכי דין בהוד השרון/ עורך דין נדלן בהוד השרון/ חוזה לרכישת דירה

5/5 - (30 votes)
אלון לוי, עו"ד

אלון לוי, עו"ד

ליעוץ חייגו 09-9550777

שתף מאמר זה