עורך דין מכרזים

המדריך להקמת חברה בע"מ – אלון לוי משרד עורכי דין

המדריך להקמת חברה בע"מ

כאשר מעוניינים לפתוח עסק, ראשית יש להחליט תחת איזה ישות משפטית אנו מעוניינים לעבוד, עוסק מורשה, עוסק פטור, חברה / חברה בע"מ, שותפות וכו'.

אם ברצונכם להקים חברה בע"מ עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בהקמת חברות במהרה על מנת שידריך אתכם מה צריך לעשות על מנת להקים את החברה המבוקשת.

שלב ראשון – בחירת שם

בשלב זה יש להכין לרשם החברות את השם המבוקש בעדיפות הגבוהה ביותר ועוד 3 שמות חלופיים לפי סדר העדיפות, לשמות אלה ניתן לצרף גם שם באנגלית אך זה לא חובה.

שלב שני – רשימת בעלי המניות, זהותם וכתובתם

יש להבין כי באורגני החברה בע"מ יש את האסיפה הכללית ( בעלי המניות) ואת הדירקטוריון ( מועצת המנהלים ) ולשניהם תפקידים נפרדים, בעלי המניות הם לא בהכרח הדירקטורים והדירקטורים הם אינם בהכרח בעלי המניות.

אמנם, בחברות פרטיות אשר מספר בעלי המניות הוא בדרך כלל קטן, ולפעמים אף אדם יחיד הוא בעל כל המניות, נהוג כי בעלי המניות הם יהיו גם הדירקטורים.

הסמכויות העיקריות המוקנות לאסיפה הכללית הם : שינויים בתקנון, הפעלות סמכויות הדירקטוריון, מינוי רואה חשבון מבקר לחברה, הגדלת הון המניות , אישור עסקאות שונות ועוד.

לצורך הגשת מסמכי החברה לרשם החברות יש לתת את רשימת בעלי המניות הראשונים, זהותם וכתובתם.

שלב שלישי – מינוי הדירקטורים

בחברה בע"מ הדירקטוריון ( מועצת המנהלים) מורכב מדירקטורים והוא בעצם זה שינהל את החברה בפועל, סמכויות הדירקטוריון הם בין היתר להתוות את מדיניות החברה, לפקח על המנכ"ל, לקבוע את המבנה הארגוני , את השכר, חלוקת דיבידנדים ועוד.

לצורך הגשת הבקשה לרשם החברות יש לציין את שמות הדירקטורים, זהותם ומענם.

שלב רביעי – הכנת תקנון

עם הגשת הבקשה לרשם החברות יש להגיש את תקנון החברה, תקנון החברה קובע את כללי החברה ודרך קבלת ההחלטות בחברה.

בנוסף לכל האמור יש לרשום את כתובת החברה וניתן, אך לא חובה לציין בעלי תפקידים בחברה כמו מנכ"ל, מוסמך לדווח בשם החברה ובעלי תפקידים נוספים.

אגרת רשם החברות נכון להיום ( שנת 2018), עומדת על סך של 2614 ₪, אמנם בהגשה מקוונת לעורך דין בעל כרטיס חכם ישנה הנחה והאגרה לרישום באופן מקוון הוא 2150 ₪ .

משרדנו מתמחה בהקמת חברות בע"מ והקים בהצלחה מאות חברות אשר מקבלות ליווי משפטי שוטף עד היום.

לפרטים וקביעת פגישה ללא התחייבות חייגו 09-9550777

האמור לעיל אינו מהווה יעוץ משפטי / תחליף להיוועצות בעורך דין

בקרו בעמוד הפייסבוק https://www.facebook.com/AlonLevilaw/

***המידע המוצג במאמר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דע

5/5 - (1 vote)
אלון לוי, עו"ד

אלון לוי, עו"ד

ליעוץ חייגו 09-9550777

שתף מאמר זה